Povídky a příběhy ze současnosti
Symbol Bohumil

Bílá načechraná peřina

I v našich zeměpisných šířkách a civilizované zemi může příroda svou mocí člověka dostat do zoufalé situace. Třeba taková sněhová vánice. Osamocený člověk se s touto zimní bouří musí vypořádat, a nejen s ní.

Povídka na pomezí hororu.

Zobrazit celé dílo (pdf)

Patron žebráků

Povídka zvítězila v r. 2008 v soutěži vyhlášenou Literárními novinami o Povídku roku.

Vypráví o společensky bezvýznamném člověku, který ale náhle dostane dar, jako nikdo jiný. Jak s ním naloží?

Zobrazit celé dílo (pdf)

Elitní střelec

Povídka vyšla ve sbírce Literární naděje České republiky, vydal Petr Doležal. Tato kniha je výsledkem originálního nápadu spojit velmi krátké příběhy mnoha neznámých českých autorů, jejich věk ani zaměření nerozhodovalo, pouze příběh samotný.

Někteří mají moc ovládat životy jiných, ale někteří jsou v situacích, kdy o životě rozhodují doslova - nechat žít, nebo zabít.

Hodnocení Literárních naději na Databazeknih.cz

Zavedu tě do Carson City

Finalista literární soutěže nakladatelství Albatros v r. 2018 a ve své prapůvodní podobě i soutěže Cultura Bohemica, 2010. Kniha vypráví o útěku problémového chlapce, který na svou cestu strhne naivního, svými vrstevníky ponižovaného kamaráda. Ač jsou hrdiny příběhu chlapci, co nemají lehký život, je snadné se vcítit do jejich myšlení, jakoby každý z nás v dětství někoho z nich znal.

Novela o odvaze a důsledcích rozhodnutí.

Zobrazit ukázku díla (pdf)

Převozník

Vytiskla Mladá fronta Dnes, 16. června 2000.

Krátká povídka o třech veteránech, kteří se vrací z války. Určitě se vracejí rádi, ale mají se kam vrátit? Je jejich domov stále stejný? Oni sami již stejní nikdy nebudou.

Zobrazit celé dílo (pdf)

Starožitnosti

Oceněno 3. místem v literární soutěži pod záštitou Prague by night, Rokle šedé smrti 2012.

Povídka o krádeži, která se začne s děsivými následky obracet proti jejímu pachateli. Ale rozhodně nejde jen o výčitky svědomí, co učiní lupičův život nesnesitelným. Stupňující se úzkost, strach z neznámého, hromadící se otázky, na které možná opověď poznat nechceme.

Zobrazit celé dílo (pdf)

Strážce majáku

Smyšlený příběh, který vede každého čtenáře k zamyšlení se nad něčím jiným.

Krátké vyprávění o nepolepšitelném zloději.

Zobrazit celé dílo (pdf)