Divadelní a rozhlasové hry
Symbol Bohumil

Poprask v lese

Zdroj: http://pavpaz.rajce.idnes.cz/

Pohádka, nastudovaná a odehraná v r. 2012 v provedení hereckého studia Domu kultury Teplice, režíroval Jaroslav Hunka.

Humorná hra situovaná v lese, kde zvířádka čelí novině, že jejich les bude vykácen. Zajíc to prý slyšel od myslivce. I když zajíc není zrovna nejbystřejší zvířátko a ledacos poplete... A navíc se musí obyvatelé lesa zaobírat pravidelným sčítáním zvířat.
Pro děti je připraven humor, hádanky, trocha ponaučení, zvířátka je aktivně poptávají - a i dospělý doprovod najde spoustu pro něj připravených narážek.

Hra o dvou dějstvích pro děti.

Zobrazit celé dílo (pdf)
Záznam představení od uživatele Kisoró Roy

Jak šli hloupí vlci kontrolovat les

Tři vlky snad nezajímá nic jiného, než jak utišit svůj hlad. Tentokrát vymysleli opravdu důvtipný plán, při kterém jako přísní kontroloři vtrhnou do lesa. Sami jsou až překvapeni, jak je pro vlka takový les nebezpečné místo. To si starosta medvěd pěkně odskáče! Šišky tu padají ze stromů, houby nejsou označené... tady by se někomu mohlo vážně něco stát.

Vtipná rozhlasová hra.

Zobrazit celé dílo (pdf)

Dům smrti

1. místo v dramatické scénáristické soutěži LEA, vyhlášené DKT Teplice - rok 2009.

Lidé již mohou podstoupit proces, kdy s asistencí odborného personálu dobrovolně odejdou ze života. Náš příběh se týká lidí, kteří sice nejsou bezmocní na nemocničním lůžku, ale přesto jsou rozhodnutí, ze jejich čas nadešel. Před samotným konečným zákrokem si mohou dokonce vyžádat přehrání svých zpomínek, těch nejkrásnějších. Poslední ohlédnutí zpět na to, co prožili, a co tu zanechají, a mohou k tomu celému přistupovat s nečekaným nadhledem, ne ve smuteční černi a tesknou hudbou.

Divadelní hra.

Zobrazit celé dílo (pdf)

U plotu

1. místo dramatické scénáristické soutěže LEA, pořádané DKT Teplice - rok 2010.

Také máte kolem sebe někoho, kdo si pořád stěžuje? Kdo pořád hudruje na poměry, jak ho provází smůla, ostatní mu hází klacky pod nohy, jedna špína za druhou, a k tomu ještě tohle a támhle... Zato tamten člověk, tamhleten - ten žije krásný život! Alespoň tak se nám to zdá z venku. On sám už to vidí jinak. Ale jeho bratr, tak alespoň jeho bratr - to je terve šťastlivec! Nu, tak to vypadá, z pohledu od plotu u azylového domu.

Divadelní hra.

Zobrazit celé dílo (pdf)

Šestá stanice od Berouna

Do kupé přisedne pán, který vám rozhodně ukrátí jízdu, vždyť šest stanic může být dlouhá doba. I když možná o společnost zprvu nestojíte, můžete se dozvědět některé zajímavé věci, a jen tak na takové setkání nezapomenete.

Rozhlasová hra.

Zobrazit celé dílo (pdf)